• Subcribe to Our RSS Feed

Dzień Myśli Braterskiej

No Comments    Posted under: Relacje

22 lutego to szczególny dzień dla skautek i skautów, a tym samym harcerek i harcerzy. Dzień urodzin założycieli skautingu obchodzony jest na całym świecie. Znany jako World Thinking Day tłumaczony na polski oznacza Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia w siedzibie hufca spotkało się grono instruktorów by choć przez moment być razem.

W tym wyjątkowym dniu warto przytoczyć słowa harcerskiego autorytetu – hm. Stefana Mirowskiego, na temat instruktorskiej służby, do której m.in. przygotowuje nas harcerska droga.

„Mieć zaszczyt. Traktować harcerską służbę jako zaszczytny obowiązek, nie oczekując nagród, odznaczeń, wyróżnień. I tylko jedna nagroda za służbę: poczucie spełnionego obowiązku, oceniane we własnym sumieniu. Nie medale, nie premie, nie dyplomy, tylko – a może aż – spokojne sumienie, źródło wewnętrznego zadowolenia, szczęścia. Ku temu zmierza harcerskie, obywatelskie wychowanie.”

Instruktorzy i harcerze! Pamiętajmy o naszym wewnętrznym zadowoleniu i szczęściu w codziennym życiu!

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>